Teenused

On Aeg Alustada Oma Teekonda Lõõgastuse Poole

Ravimassaaž ja manuaalteraapia

Ravimassaaž on massaažiliik, mis sisaldab endas lisaks tüüpilistele massaaživõtetele spetsiaalseid tehnikaid, et võimendada tugiliikumisaparaadi paranemisprotsesse. Massaaž sisaldab endas väga paljusid erinevaid ravimeetodeid: pehmekoeteraapiaid (sidekoe-, venitus-, trigerpunkti- ja neuromuskulaarteraapiad) , liigesmanipulatsioone, lümfiteraapiat jpm. Ravimassaaži teostatkse laual, õliga.

Laserteraapia

Laserteraapia on kaasaegne ravimeetod, mis kasutab madala sagedusega lasereid kudede paranemiseks. See leevendab valu, parandab verevarustust ja tugevdab immuunsüsteemi. Ohutu ja valutu, sobib mitmete haiguste, vigastuste ja nahaprobleemide raviks. Kuurid on 2-3 korda nädalas. Vastunäidustused hõlmavad pahaloomulisi kasvajaid, verehaiguseid ja rasedust.

Klassikaline massaaž

Klassikaline massaaž põhineb rootsi massaažil, on traditsiooniline ja levinud meetod hapnikuvarustuse parandamiseks ja toksiinide eemaldamiseks. Saab teha kehaosade kaupa või kogu kehale, kestusega 30 minutit kuni 1,5 tundi, eesmärgiga parandada vereringet, leevendada valu ja tõsta naha toonust. Näidustused hõlmavad lihaspingeid, verevarustushäireid, pingepeavalusid ja kehv rühti, vastunäidustused aga südame-, neeru- ja maksapuudulikkust ning palavikku. Massaažijärgsed reaktsioonid võivad hõlmata väsimust, iiveldust ja lihasvalulikkust, mis mööduvad 12-48 tunni jooksul. Pärast massaaži on soovitatav juua palju vett, vältida rasket füüsilist koormust ning eelistada kergeid eineid.

Taastav spordimassaaž

Spordimassaaž, klassikalisel massaažil põhinev tugev ja intensiivne lihasmassaaž, keskendub efektiivsele lihaste taastamisele pärast treeningut või nende ettevalmistamisele enne füüsilist pingutust. Massaaži käigus kasutatakse mitmeid lihaste venitusharjutusi ja tehakse lihaskiudude lahtimurdmist. Spordimassaaži näidustused hõlmavad valulike ja pinges lihaste lõdvestamist, ainevahetuse kiirendamist, lümfiringe aktiveerimist, organismi puhastamist jääkainetest ning verevarustuse parandamist. Samuti toimib massaaž lõõgastavalt nii vaimse kui füüsilise ülepinge korral, suurendades organismi vastupanuvõimet haigustele. Rasked südame-, neeru- ja kopsuhaigused, pahaloomulised kasvajad, põletikulised ja nakkushaigused, hüübimishäired ning veenilaiendid ja -põletikud on spordimassaaži vastunäidustused. Soovituslik on spordiga tegelevatel inimestel planeerida massaaž treeninguvabal päeval või pärast treeningut. Pärast massaaži on soovitatav juua rohkesti vedelikku ja puhata.

Aroomimassaaž

Aroomteraapia ühendab klassikalise massaaži siluvad võtted ja taimede eeterlike õlide raviomadused. Eeterlikud õlid, bakterite ja põletikuvastase toimega, mõjutavad positiivselt nii füüsilist keha kui ka hingamisteede ja närvisüsteemi. Aroomimassaaž parandab vereringet, lümfi äravoolu, aitab ennetada haigusi, leevendab peavalu ja stressi ning soodustab sügavat hingamist. Seda kasutatakse ka külmetushaiguste ennetamiseks. Aroomteraapia sobib erinevatele näidustustele, nagu stressi leevendamine, peavalu, tselluliit, lihaspinged, hingamisteede haigused, günekoloogilised probleemid ja unehäired. Vastunäidustuste hulka kuuluvad äge südame-, neeru- ja maksapuudulikkus, kahtlus kasvajate osas, kilpnäärme ületalitlus, palavik, põletikulised haigused, allergiad, astmahoo ajal, psüühilised haigused, alkoholi tarvitamine, rasedus, vere hüübimishäired, antibiootikumid ja antidepressandid ning operatsioonijärgne periood. Soovitatakse juua rohkelt vett nii enne kui pärast massaaži ja vältida tugevat füüsilist pingutust või treeningut. Pärast aroomiteraapiat on soovitatav vältida pesemist 6-8 tunni jooksul, et maksimeerida massaaži mõju.

Kupumassaaž

Kupumassaaž kasutab kummikuppe tõmbava vaakumi loomiseks, parandades verevarustust ja lõõgastades lihaspingeid. See soodustab lümfi- ja vereringet ning ainevahetust. Kupp vähendab lihaspingeid, trimmib nahka ja parandab naha funktsionaalsust. Massaaž tõstab kaitse- ja regeneratsioonivõimet, mõjub hästi siseorganitele. Näidustused hõlmavad erinevaid vaevusi, vastunäidustused on seotud tõsiste haiguste ja nahaprobleemidega. Pärast massaaži on soovitatav rohke vedeliku tarbimine ja puhkus.

Lümfimassaaž

Lümfimassaaž on õrn kuiv massaaž, mis stimuleerib lümfiringet ja aitab viia välja jääkaineid. Sobib tursete, vereringehäirete ja ainevahetushaiguste korral, vähendades turseid ning tõstes immuunsust. Eriliselt soovitatav pärast lümfisõlmede eemaldamist operatsiooni või traumade järgselt. Näidustused hõlmavad erinevaid turseid, migreeni, lümfiäravoolu häireid ja stressi. Vastunäidustused on seotud ägedate põletike, kasvajate, madala vererõhu ja muude tervisehäiretega. Pärast massaaži on soovitatav rohke vedeliku tarbimine ja puhkus.

Refleksioloogiline jalatalla massaaž

Refleksoloogia ehk tsooniteraapia kasutab jalalaba reflektoorseid punkte, mõjutades neid, et stimuleerida närvilõpmeid ja parandada vere- ning lümfiringet. Massaaž aitab leevendada peavalusid, migreeni, stressi, lihaspingeid ja muid vaevusi. Näidustuste hulka kuuluvad vere- ja lümfiringe stimuleerimine, kroonilised haigused, liiges- ja lülisambaprobleemid ning immuunsüsteemi tugevdamine. Vastunäidustused hõlmavad pahaloomulisi kasvajaid, raskemaid südame-, maksa- ja neeruhaigusi, psüühilisi haigusi, rasedust ja teatud ravimeid. Pärast tsooniteraapiat on soovitatav rohke vedeliku tarbimine ja puhkus.

Champi ehk India peamassaaž

Champi on energiakanaleid hõlmav peamassaaž, mis toetab enesehooldust ja haiguste ennetamist. See ajurveeda ravimeetod, tutvustatud Euroopas India peamassaažina, alates 1970. aastatest, stimuleerib keha tervenemist ja tasakaalu, leevendades silmade, kõrvade, nina-kõrvalurgete, kaela, õlgade, stressi, unetuse ja eksamiperioodi vaevusi. Masseeritavad piirkonnad hõlmavad õlgu, käsi, pead, kaela, juukseid, nägu ja kõrvu. Champi kasutab sooja või õlita, rafineerimata mandli- või seesamiseemneõli. Näidustused hõlmavad stressi, peavalude, väsimuse, unetuse, kuulmisprobleemide, nohu, juuste ja peanaha probleemide leevendamist. Vastunäidustused hõlmavad kasvajaid, põletikke, palavikku, epilepsiat, kõrget vererõhku, hiljutist operatsiooni, alkoholijoovet, raseduse esimest trimestrit ja sünnimärki peapiirkonnas. Soovitatav on vältida dekoratiivkosmeetikat massaažipäeval ja tarbida piisavalt vedelikku. Parimate tulemuste saavutamiseks soovitatakse 7-10 seanssi 1-2 korda nädalas, seejärel kahekuuline paus ja järgmised 7-10 seanssi 1-2 korda nädalas.

Kinesioteipimine

Kinesioloogiline teipimine toetab keha loomulikku tervenemisprotsessi, stabiliseerides liigeseid ja lihaseid. See vähendab valu, toetab lihaste liikumist, neutraliseerib lümfivedeliku jäägid ning korrigeerib lihaste ja liigeste defitsiiti. Teip on vetthülgavast elastsest puuvillasest materjalist, mõjub 3-7 päeva ning sobib pesemiseks, saunaskäiguks ja trenniks. Näidustused hõlmavad traumajärgset paistetust, valu ja põletikku, liikumispiiratust, lihasdüsbalanse ja armiravi. Vastunäidustused on seotud vähkkasvajate, tromboosi, nahahaiguste ja muude terviseseisunditega.